Zima w przedszkolu

Do grupy maluszków zawitała zima.

Dzięki wyobraźni zmieniliśmy chusteczki  w kule śniegowe i urządziliśmy bitwę na śnieżki.

Poznaliśmy barwy zimy. Na koniec dnia dzieci wykonały pięknego bałwana z pasty do zębów i białej farby.

Korale dla mamy

Makaronowe korale dla mamy.

Nasze maluszki dzielnie pracowały, by samodzielnie od postaw stworzyć jesienne korale dla swoich mam. Było to dla nich nie lada wyzwaniem ale wyszło pięknie.

Dzień Kundelka

Nasze przedszkole świętowało dzisiaj (24 października) Dzień kundelka.

Każdy przedszkolak przyniósł dziś ze sobą swojego pieska.  Nie zabrakło zabaw i gier ruchowych związanych z naszymi pupilami.  Dzieci chętnie pozowały do zdjęć w naszej pieskowej foto-budce.

Nie obyło się również bez niespodzianki. Dziś odwiedziła nas Pani ze swoimi owczarkami podhalańskimi.

Oglądaliśmy puchary i medale, które zdobyły pieski. Radości nie było końca.  Każda grupa pięknie zrobiła i ozdobiła budę dla przedszkolnego pieska.

Na koniec dnia dzieci otrzymały dyplom „Przyjaciela kundelka”.

Przedszkolaki poznają grzyby

Nasze maluszki poznawały grzyby wielozmyslowo, poprzez zapach i dotyk.

Nauczyły się z których grzybków można ugotować zupkę a które lepiej omijać z daleka. Poznały piosenkę o muchomorku i pięknie go pomalowały.

BohaterON - udział Przedszkola w akcji

Minister Edukacji Narodowej zachęca wszystkich uczniów do udziału w edukacyjnym projekcie BohaterON – włącz historię!

W ramach akcji można wysłać kartkę do uczestników Powstania Warszawskiego, dziękując im w ten sposób za poświęcenie i walkę w obronie ojczyzny.

Znalezione obrazy dla zapytania bohateron przedszkole

Święto Drzewa

Jak Przedszkolaki Świętowały Dzień Drzewa?!

Nasze przedszkole włączyło się w obchody Dnia Drzewa.

Z tej okazji każda grupa przedszkolna zasadziła swoje drzewko pamięci.

Dzieci dowiedziały się z jakich części składa się drzewo i czym różnią się drzewa liściaste od iglastych.

Przy okazji wyjścia przed szkolę przedszkolaki bawiły się w jesień, rozsypując kolorowe liście po trawniku.

Nie zabrakło też pracy plastycznej - powstały przepiękne drzewa, które można zobaczyć w naszym przedszkolu.

Na koniec dzieci zobaczyły film edukacyjny o lesie.

Sadzenie drzewa było tez jednym z elementów projektu patriotycznego

"Piękna nasza Polska cała" w którym nasze przedszkole bierze

udział. Dlatego każde drzewko dostało swoją tabliczkę informującą o

100 leciu odzyskania niepodległości.

Dzień zwierząt

4 października to Międzynarodowy Dzień Zwierząt!

Od rana do naszego przedszkola przechodziły kotki, pieski, króliczki, tygryski a nawet słonie! Dzieci były pięknie przebrane.

W obchodach Dnia Zwierząt nie zabrakło konkurencji sportowych dla kocurków i kotek oraz licznych gier i zabaw.

Również z tej okazji dzieci odwiedził dziś gość szczególny - świnka morska.

Przedszkolaki dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzątkiem, co lubi i jak należy go głaskać. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne.

Kolory jesieni

Na zajęciach nasze przedszkolaki bawiły się i eksperymentowały.

Poznawały barwy jesieni oraz dowiedzieli się jak powstaje kolor pomarańczowy.

W trakcie zajęć dzieci same wyczarowały ten jesienny kolor.

Zwieńczeniem dnia było malowanie sukni Pani Jesieni balonami.

Jesienne jeże

W naszym przedszkolu królują jeże. Pięknie ozdobione kolorową plasteliną dumnie prezentują kolce z ryżu.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem tworzyły jesienne jeże, które zdobią naszą przedszkolną gazetkę.