Dzień Kundelka

Nasze przedszkole świętowało dzisiaj (24 października) Dzień kundelka.

Każdy przedszkolak przyniósł dziś ze sobą swojego pieska.  Nie zabrakło zabaw i gier ruchowych związanych z naszymi pupilami.  Dzieci chętnie pozowały do zdjęć w naszej pieskowej foto-budce.

Nie obyło się również bez niespodzianki. Dziś odwiedziła nas Pani ze swoimi owczarkami podhalańskimi.

Oglądaliśmy puchary i medale, które zdobyły pieski. Radości nie było końca.  Każda grupa pięknie zrobiła i ozdobiła budę dla przedszkolnego pieska.

Na koniec dnia dzieci otrzymały dyplom „Przyjaciela kundelka”.

Przedszkolaki poznają grzyby

Nasze maluszki poznawały grzyby wielozmyslowo, poprzez zapach i dotyk.

Nauczyły się z których grzybków można ugotować zupkę a które lepiej omijać z daleka. Poznały piosenkę o muchomorku i pięknie go pomalowały.

BohaterON - udział Przedszkola w akcji

Minister Edukacji Narodowej zachęca wszystkich uczniów do udziału w edukacyjnym projekcie BohaterON – włącz historię!

W ramach akcji można wysłać kartkę do uczestników Powstania Warszawskiego, dziękując im w ten sposób za poświęcenie i walkę w obronie ojczyzny.

Znalezione obrazy dla zapytania bohateron przedszkole

Święto Drzewa

Jak Przedszkolaki Świętowały Dzień Drzewa?!

Nasze przedszkole włączyło się w obchody Dnia Drzewa.

Z tej okazji każda grupa przedszkolna zasadziła swoje drzewko pamięci.

Dzieci dowiedziały się z jakich części składa się drzewo i czym różnią się drzewa liściaste od iglastych.

Przy okazji wyjścia przed szkolę przedszkolaki bawiły się w jesień, rozsypując kolorowe liście po trawniku.

Nie zabrakło też pracy plastycznej - powstały przepiękne drzewa, które można zobaczyć w naszym przedszkolu.

Na koniec dzieci zobaczyły film edukacyjny o lesie.

Sadzenie drzewa było tez jednym z elementów projektu patriotycznego

"Piękna nasza Polska cała" w którym nasze przedszkole bierze

udział. Dlatego każde drzewko dostało swoją tabliczkę informującą o

100 leciu odzyskania niepodległości.

Dzień zwierząt

4 października to Międzynarodowy Dzień Zwierząt!

Od rana do naszego przedszkola przechodziły kotki, pieski, króliczki, tygryski a nawet słonie! Dzieci były pięknie przebrane.

W obchodach Dnia Zwierząt nie zabrakło konkurencji sportowych dla kocurków i kotek oraz licznych gier i zabaw.

Również z tej okazji dzieci odwiedził dziś gość szczególny - świnka morska.

Przedszkolaki dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzątkiem, co lubi i jak należy go głaskać. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne.

Kolory jesieni

Na zajęciach nasze przedszkolaki bawiły się i eksperymentowały.

Poznawały barwy jesieni oraz dowiedzieli się jak powstaje kolor pomarańczowy.

W trakcie zajęć dzieci same wyczarowały ten jesienny kolor.

Zwieńczeniem dnia było malowanie sukni Pani Jesieni balonami.

Jesienne jeże

W naszym przedszkolu królują jeże. Pięknie ozdobione kolorową plasteliną dumnie prezentują kolce z ryżu.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem tworzyły jesienne jeże, które zdobią naszą przedszkolną gazetkę.

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Przedszkolaki również świętowały i bardzo uroczyście obchodziły Dzień Chłopaka. Po życzeniach był czas na pamiątkowe zdjęcie.