Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Rekrutacja do klasy pierwszej szkoły podstawowej

Dyrekcja Szkoły informuje, iż do 30.06.2017 r. trwa rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej w roku szkolnym 2017/2018.

Więcej informacji udziela sekretariat uczniowski.

Zapraszamy

Zebranie dla rodziców klasy I szkoły podstawowej (rok szkolny 2017/2018) odbędzie się

3 lipca 2017 r. o godzinie 17.00 - Zapraszamy

 

Wakacje z astronomią 2017

 

 

Wakacje z Astronomią „Akcja Lato w Mieście”

w dniach 26.06.2017r. do 21.07.2017r.

Szkolne Obserwatorium Astronomiczne, Dąbrowskie Koło Miłośników Astronomii i Astronautyki im. St. R. Brzostkiewicza w Zespole Szkół Nr 1

w Dąbrowie Górniczej

proponuje program popularnonaukowy skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej pozostającej w okresie wakacji w mieście.      

Zajęcia prowadzi Dariusz W. Nelle – specjalista ds. astronomii w Zespole Szkół nr 1 w Dąbrowie Górniczej, ul. M. Konopnickiej 56, tel.32 2623871.

Obserwatorium czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00  Zajęcia zorganizowane trwają od godz.10.00 do 15.00.   Teleskopowe pokazy Słońca uzależnione są od dobrych warunków atmosferycznych i bezchmurnego nieba.  

Czytaj więcej: Wakacje z astronomią 2017

Rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego

 

OFERTA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 16

Szanowni Rodzice, w naszej szkole będzie oddział przedszkolny dla dzieci w wieku 3-4-5 lat. Oddział przedszkolny dysponuje jeszcze kilkoma wolnymi miejscami. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekrutacji uzupełniającej.

Nasz oddział przedszkolny będzie się mieścił w Szkole Podstawowej nr 16 w Dąbrowie Górniczej. Szkoła ma bogatą 60-letnią tradycję oraz cieszy się uznaniem rodziców, którzy z dużym uznaniem mówią o opiece w szkole nad dziećmi, szczególnie tych realizujących edukację wczesnoszkolną. Zatem opieka, którą chcemy zaproponować dla dzieci  z przedszkola realizowana będzie przez nauczycieli z wysokimi  kwalifikacjami. Wieloletnia tradycja szkoły i odpowiednie przygotowanie oraz doświadczenie nauczycieli w pracy z dziećmi najmłodszymi jest gwarancją dobrej opieki i bardzo dobrego przygotowania dzieci do dalszej edukacji wczesnoszkolnej.

Godziny pracy przedszkola będą uzależnione od potrzeb Państwa przekazanych nam w zgłoszeniach. Za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu przekraczającą bezpłatne 5 godzin (realizacja podstawy programowej realizowana będzie od  godz. 9.00 – 14.00) naliczana jest opłata w wysokości 1 zł.

Przyjęcie dziecka do przedszkola odbywa się drogą elektroniczną oraz w terminie późniejszym na podstawie stosownych dokumentów złożonych do szkoły oraz  umów podpisanych z dyrektorem szkoły.

Oddział przedszkolny będzie integralną częścią Szkoły Podstawowej nr 16 i będzie zajmować wydzielone pomieszczenia w budynku. Szkoła znajduje się niedaleko centrum ( 3-5 min samochodem), jednak w dzielnicy zielonej, spokojnej, oddalonej od natężonego  ruchu drogowego charakterystycznego dla ulic w centrum miasta, w zadbanym otoczeniu dużego wygrodzonego terenu przyszkolnego. Rozległy teren wokół budynku jest ogrodzony i bezpieczny. Budynek posiada zewnętrzny monitoring wizyjny. A przejście przez ulicę bezpośrednio przy placówce  w godz. 7.30 – 15.30 zabezpiecza pracownik szkoły.

Czytaj więcej: Rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego

Additional information

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech