Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Strona główna

Nabór uczniów do klasy I Szkoły Podstawowej

Znalezione obrazy dla zapytania nabór uczniów do klasy I

Szanowni Państwo!

W związku z organizowanym naborem do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi im. Związku Orła Białego w roku szkolnym 2018/2019, zwracamy się do Państwa z prośbą o dopełnienie obowiązku zapisania dziecka do klasy pierwszej w szkole rejonowej. Ze względów organizacyjnych związanych z liczebnością zespołów klasowych proponujemy dokonanie zapisu w terminie do 23 marca 2018r.

Jeżeli dziecko Państwa zamieszkujące w obwodzie naszej placówki będzie realizowało obowiązek szkolny w innej placówce, prosimy o kontakt osobisty w ww. sprawie lub telefoniczny (sekretariat uczniowski) 32 261 22 12.

Jednocześnie w celu prezentacji dzieciom i rodzicom swojej szkoły serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty dla rodziców oraz dzieci przyszłych klas pierwszych, który odbędzie się w 15 marca 2018r. o godzinie 16.30, w ramach którego proponujemy zwiedzanie szkoły i spotkanie z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.

W ramach dnia otwartego proponujemy:

1.      Powitanie rodziców wraz z dziećmi, przedstawienie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

2.      Spacer po szkole – prezentacja sal, pomieszczeń dydaktycznych, rekreacyjnych oraz pozostałych (baza lokalowa szkoły).

3.      Aktywne zajęcia dla dzieci „Przystanek szkoła”:

Stacja 1 – Zajęcia z terapii ręki, ćwiczenia wspierają sprawność ruchową i napięcie mięśniowe ręki i dłoni, kształtowanie prawidłowego chwytu, sprawność manipulacyjnej rąk oraz manualną i grafomotoryczną (prowadząca p. Magdalena Wierzbik).

Stacja 2 – Język angielski na wesoło zabawy, piosenki, quizy (prowadząca p.Magdalena Pomorska).

Stacja 3 – Czary z origami  (prowadząca p. Marta Borowiec).

Stacja 4 – Tańce hulańce – zabawy taneczno-ruchowe (prowadząca p. Żaneta Jamrozy).

Stacja 5 – Multimedialna matematyka (prowadząca p. Iwona Nowacka).

W czasie gdy dzieci będą brały udział w aktywnej wędrówce po szkole, rodzice mogą uczestniczyć w spotkaniu z dyrektorem szkoły p. Alicją Biegańską oraz pozmawiać z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. Odbędzie się prezentacja dorobku szkolnego, przegląd aktywności szkolnej ze szczególnym naciskiem na zajęcia dla najmłodszych.

Dnia 22.03.2018 o godzinie 17.00 zapraszamy przyszłych uczniów wraz z rodzicami do naszej szkoły na spektakl teatralny „Królewna Śnieżka na wesoło” (aula III piętro).

Więcej informacji o szkole znajdziecie Państwo na naszej stronie www (www.sp16dg.pl) oraz na profilu Facebook.

Informujemy, że w trosce o właściwy rozwój psychoruchowy dzieci w wieku przedszkolnym szkoła w ramach własnego programu „Idziemy do szkoły” organizuje  w czwartki w godz. 16.00 – 17.00 zajęcia ruchowe w formie gier i zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym, na które serdecznie zapraszamy

Additional information

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech